چهارشنبه ۰۲ خرداد, ۱۳۹۷

ژانرهای ادبی جهان

 

امروزه رمان‌های جنایی در زمره محبوب‌ترین ژانرهای ادبی جهان به حساب می‌آیند. با مراجعه به سایت‌های بزرگ فروش کتاب، با یک جستجوی ساده، شاید به جرأت بتوان ادعا کرد که از هر ۵ کتابی که به انگلیسی منتشر می‌شود، یکی به ژانر جنایی و زیر‌مجموعه‌هایش تعلق دارد. تعدادشان آنقدر فراوان است که غیرممکن خواهد بود، یک نفر بتواند همه‌ی این داستان‌ها را بخواند. کتاب پشت کتاب، مملو است از قاتلان، مقتولان، سارقان، کلاهبرداران، جاعلان، روانی‌ها، مأموران مخفی و کارآگاهانی که درگیر قتل، توطئه، دسیسه، راز و یا معمایی خاص شده‌اند. گویی که نیمی از مردم دنیا درگیر مشکلات نیم دیگر هستند‌

یو نسبو اقتصاددان، موسیقی‌دان و نویسنده‌ی نروژی، از جمله‌ی نویسندگان بنامی است که توانسته با خلق یک ضدقهرمان به عنوان کارآگاه درکتاب‌هایش موفقیتی بسیار دراین زمینه کسب نماید؛ چنانچه ترجمه‌ی کتابهایش درکشورهای مختلف بالغ بر بیست وچهارمیلیون نسخه فروش داشته است.

هری هول، کارآگاه نسبو، فردی است باخصوصیات یک انسان عادی با غرایز، نیازها و نقاط ضعف یک آدم معمولی. تنها تمایز هول ذهن تحلیلگر اوست که در وقایع او را از دیگر همکارانش متمایز می‌نماید. اولین کتاب از رمان‌های نسبو خفاش نام دارد که درسال ۱۹۹۷ به رشته تحریر درآمد و بلافاصله درکشورهای اسکاندیناوی وترجمه‌ی انگلیسی آن در دیگر کشورها جزو پرفروش‌ترین‌ها قرارگرفت.

ماناکتاب، باتوجه به علاقه‌ی خوانندگان فارسی‌زبان اقدام به ترجمه و نشر این رمان‌ها نموده که درحال حاضر رمان‌های‌ خفاش (‌پرفروشترین نیویورک تایمز) و سوسک در دسترس علاقمندان بوده ‌دیگر رمان‌های ا‌ین مجموعه ‌‌نیز در دست انتشار است..

رمان عطش

آیا خون آشام هنوز وجود دارد؟

باظهور یک خون‌آشام که دست به جنایتی فجیع می‌زند، رئیس دایره‌ی جنایی از هری هول می‌خواهد بار دیگر به صحنه‌ی باز‌گشته و پرده از این جنایت مخوف بردارد.

هری هول، با درگیری‌های ذهنی که ازبیماری همسرش دارد، می‌بایستی با کمک چند تن از همکاران سابقش، از راز جنایات فجیع، رمز‌گشائی نماید.

رمان عطش جذابترین، مهیج‌ترین و پرفروشترین رمان سال‌های اخیر نسبو، نویسنده‌ی توانای نروژی است که در آن به واکاوی روان‌پریشی جنایت می‌پردازد و خواننده همراه با قهرمان داستان درگیر‌ می‌گردد‌.

https://www.manaketab.com/app/webroot/shop/

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و اطلاع رسانی کتابداران می باشد .